Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

BENEDYKT XVI ŚWIADKOWIE CHRYSTUSA. APOSTOŁOWIE I UCZNIOWIE

29 LISTOPADA PREMIERA NIEZWYKŁEJ POZYCJI OJCA ŚWIETEGO BENEDYKTA XVI Z wprowadzenia ks. prof. Waldemara Chrostowskiego: Świadectwo dwunastu apostołów oraz wspaniały przykład innych świadków rodzącego się chrześcijaństwa wymienionych w pismach Nowego Testamentu – oto treść nauczania, które Benedykt XVI zawarł w katechezach adresowanych do współczesnych chrześcijan. Apostołowie są tymi, którzy swoim słowem i własnym świadectwem przekazują nam prawdę Chrystusową. Im, wybranym przez samego Jezusa na Jego najbliższych uczniów i pierwszych świadków, ojciec święty poświęca swe rozważania. Benedykt XVI przygląda się każdemu z dwunastu apostołów, „by zrozumieć na ich przykładzie, na czym polega życie Kościoła, czym jest naśladowanie Jezusa”.
Książka prezentowana była w Watykanie, a obszerny wywiad z Januszem Rosikoń został wyemitowany 30 listopada przez Radio Watykańskie. wywiadu posłuchać można na stronie OPOKA/Janusz Rosikon

Informacje

Data
27/11/2007
Picture_8.png

Ks. Prof. Waldemar Chrostowski opowiada o książce "Świadkowie Chrystusa"

 Znany biblista, wykładowca UKSW w Warszawie opowiada o niezwykłej książce, która powstała na podstawie katechez Papieża Benedykta XVI.