Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

Artyści mówią

 Cykl „Artyści mówią” powstał, by zaprezentować pewne dzieła oraz poprzez rozmowy przedstawić kulisy twórczości najwybitniejszych polskich artystów. Elżbieta Dzikowska przez ostatnie 20 lat przeprowadzała wywiady z mistrzami polskiego malarstwa i grafiki, Hanna Maria Giza na antenie Dwójki Polskiego Radia prowadziła rozmowy z mistrzami obiektywu. W ten sposób powstały już trzy pierwsze publikacje z serii „Artyści mówią”.
Galeria Open oraz wydawnictwo Rosikon Press prezentuje wystawę, w której artyści przemawiają zarówno za pośrednictwem swych dzieł, jak i wypowiedzi. Mecenasem wystawy jest Creative Hub Akademia.
____
Organizatorzy: Galeria Open, Rosikon Press
Mecenas: Creative Hub Akademia
Patronat medialny: Dworzec polski, Program 2 Polskiego Radia, Rzeczpospolita, Polskie Raddio, Art & Business, Wprost, Fotopolis, ZPAF, wp.pl
____
Galeria Open, nowy projekt Dworca Polskiego, to bezlimitowa, bezbiletowa, otwarta i szanująca zasady artystycznej wolności przestrzeń dla wszystkich niepokornych twórców, którzy pragną pokazać swoje prace szerokiej publiczności. Galeria OPEN oferuje tę przestrzeń na wszystkich polskich dworcach i dla różnego rodzaju twórczości. Tu nie ma granic, a jedyne ograniczenie stanowią mury dworców.

Proponowana prezentacja sztuki w przestrzeni publicznej jest próbą zatrzymania uwagi na zjawiskach ulotnych. To powrót do korzeni, do dworców, które są miejscem spotkań, w których zatrzymuje się czas, a nie tylko pociągi.

Rosikon Press istnieje na polskim rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w wydawaniu ilustrowanych książek z zakresu sztuki, historii i religii. Jest członkiem Polskiej Izby Książki, a także zdobywcą wielu prestiżowych nagród.

 

Rosikon Press to gwarancja wysokiej jakości albumów, tworzonych przez ludzi z pasją. Są one efektem ciężkiej, często długoletniej pracy wymagającej licznych podróży i zwieńczeniem współpracy utalentowanych autorów oraz cenionych fotografów, wspieranych aktywnie przez wydawnictwo. Nakładem Rosikon Press ukazały się m.in. książki Normana Daviesa, ks. Jana Twardowskiego, Elżbiety Dzikowskiej, Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia.

 

Creative Hub Akademia powstała jako przestrzeń do dyskusji mająca na celu unaocznienie związków kreatywności ze światowym biznesem w takich dziedzinach, jak: reklama, architektura, sztuka, rzemiosło artystyczne, design, moda, film, fotografia, muzyka czy nowe media. Fundacja jest częścią Creative Hub Group. Dziś idea Creative Hub przyciąga i łączy artystów z najróżniejszych branż. Tworzymy unikatowe koncepcje kreatywne całych kampanii ATL i BTL, zajmujemy się konwencjonalną i niestandardową komunikacją o charakterze komercyjnym, a także projektami niszowymi.

Informacje

Cykl/seria
Artyści mówią
Miejsce
Hala główna Dworca Centralnego w Warszawie
Data
8 sierpnia - 2 września 2011r.
Artyści mówią
zaslepka_malarstwo.jpg zaslepka_graficy.jpg zaslepka_foto.jpg

Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa

Zależało mi, aby opowiadali o sobie – swoich obrazach, o swoich obsesjach, swoich sukcesach, ale i tym, co się nie udało, nie sprostało ich własnym marzeniom. O dużych pieniądzach, ale i niespełnieniu.

 

Zapraszam do podróży, ekscytującej przygody, w której mistrzowie ujawniają kulisy swojej twórczości i zdradzają pilnie zazwyczaj strzeżone tajemnice warsztatu oraz prywatnego życia.

 

Teraz w Państwa domowej kolekcji. Seria “Artyści mówią”.

Artyści mówią. Wywiady z mistrzami grafiki

Mowa grafików jest jak język potoczny. Żywa, barwna i zmienna, wszędzie ją słychać, a właściwie widać.

 

Grafika to wyrafinowane techniki: miedzioryty, linoryty, drzeworyty, czy litografie, które podziwiamy w muzeach i galeriach. Grafika to również dziesiątki kolorowych magazynów w kioskach i zwracające uwagę plakaty na słupach ogłoszeniowych.

 

Teraz w Państwa domowej kolekcji. Seria “Artyści mówią”.

Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii

Jaka jest wymowa fotografii? Jej pierwotny sens? Jest nim światło. Wyczucie chwili. Kontekst ruchu zatrzymany w kadrze.

 

Moje prywatne rozmowy z mistrzami obiektywu to coś znacznie więcej niż podręcznik. To opowieść o czystym medium, poprzez które świat zewnętrzny kontaktuje się z duchem artysty, a duch artysty z tym, co widzialne, namacalne, zmysłowe.


Teraz w Państwa domowej kolekcji! Seria “Artyści mówią”.