Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

Czy grafika prasowa jest sztuką?

Jacek Utko, znakomity grafik, który był pierwszym polskim speakerem na sławnych wykładach TED w Los Angeles z prezentacją "Can Good Design Save Newspapers?"

Jacek Utko ukończył Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej. Pracował jako architekt wnętrz, scenograf, a w końcu jako grafik. W 1996 r. został dyrektorem artystycznym Pulsu Biznesu, a po kilku latach dyrektorem kreatywnym całej grupy wydawnictw Bonniera w Europie Środkowej, Skandynawii i Rosji. Autor ponad 30 projektów prasowych i internetowych w wielu krajach.

Laureat prawie 50 nagród w międzynarodowych konkursach graficznych. Jego okładki dla Pulsu Biznesu były wybierane okładkami roku trzy razy z rzędu w ogólnopolskim konkursie prasowym Grand Front.

Rozmowę z Jackiem Utko poprowadzi Elżbieta Dzikowska.

 

Wstęp wolny. Rejestracja obowiązkowa (ograniczona liczba miejsc).

 

Organizatorzy: Creative Hub Akademia, Instytut Teatralny, Rosikon Press
Patronat medialy: Aktivist, Brief, Citydoping, DeLord, Design Alive, Designteka, DlaStudenta.pl, E-spot, Design It Poland, Futu.pl, Łowcy dizajnu, Plac Defilad, Puls Biznesu, Purpose, Rosikon Press, STGU, Students.pl, Warszawa-ESK

Informacje

Cykl/seria
W służbie kreatywności
Miejsce
Instytut Teatralny vis-a-vis CSW (Zamek Ujazdowski), Warszawa
Data
czwartek, 2 czerwca 2011 o godz 18:30
Speaker
Jacek Utko
Moderator
Rozmowę poprowadzi Elżbieta Dzikowska
Czy grafika prasowa jest sztuką?
zaslepka_graficy.jpg

Artyści mówią. Wywiady z mistrzami grafiki

Mowa grafików jest jak język potoczny. Żywa, barwna i zmienna, wszędzie ją słychać, a właściwie widać.

 

Grafika to wyrafinowane techniki: miedzioryty, linoryty, drzeworyty, czy litografie, które podziwiamy w muzeach i galeriach. Grafika to również dziesiątki kolorowych magazynów w kioskach i zwracające uwagę plakaty na słupach ogłoszeniowych.

 

Teraz w Państwa domowej kolekcji. Seria “Artyści mówią”.