Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

Świadkowie Tajemnicy - 5. wydanie uzupełnione - książka z autografem
  • Bestseller
  • Promocja

Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych

 Zdobywca nagrody FENIKS 

 

„Świadkowie Tajemnicy” to fascynująca opowieść będąca zapisem dziennikarskiego dochodzenia do prawdy o materialnych śladach pozostawionych przez Jezusa z Nazaretu.

 

Dwaj autorzy – reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń – ruszają tropem relikwii Chrystusowych i w różnych krajach świata zbierają bogatą dokumentację na temat konkretnych przedmiotów, jakie do dnia dzisiejszego pozostały po Jezusie. Przeczesują archiwa, rozmawiają z historykami, spotykają światowej sławy naukowców, zapoznają się z wynikami ich prac. Niczego nie przyjmują na wiarę, lecz starają się znaleźć potwierdzenie w źródłach historycznych i ekspertyzach naukowych. W wyniku reporterskiego śledztwa udaje im się zidentyfikować część czczonych do dziś relikwii jako autentyki. Wśród nich szczególne miejsc zajmują relikwie pasyjne, czyli przedmioty związane z męką, śmiercią i pochówkiem Chrystusa. Niektóre z powodu swych właściwości stanowią dla naukowców zagadkę, której nie są w stanie rozwiązać. Dotyczy to choćby Całunu Turyńskiego. Nie było na świecie obiektu, który byłby częściej, gruntowniej i bardziej wielostronnie przebadany niż właśnie to lniane płótno z Turynu. Im więcej jednak było wyników analiz, tym bardziej wśród badaczy rosła świadomość Tajemnicy.

Podobne wrażenia towarzyszą czytelnikowi podczas lektury tej książki. Czytając dokumentalne opisy Grzegorza Górnego i oglądając fotografie Janusza Rosikonia, niemal namacalnie obcujemy z konkretnymi przedmiotami, a jednak nie opuszcza nas poczucie, że dotykamy rzeczywistości, która pozostaje za zasłoną tajemnicy.

W książce autorzy omawiają następujące tematy:

1. CAŁUN TURYŃSKI
Faktograficzny dokument męki

2. ŚWIĘTY KRZYŻ
Narzędzie straszliwej śmierci

3. ŚWIĘTE GWOŹDZIE
Cenniejsze niż królewski diadem

4. SUDARION Z OVIEDO
Żywa krew, martwa krew

5. TUNIKA Z ARGENTEUIL
Chromosomy Galilejczyka pod mikroskopem.

6. SUKNIA Z TREWIRU
Relikwia w pył obrócona

7. CHUSTA Z MANOPPELLO
Podwójne życie Weroniki

8. KOLUMNA BICZOWANIA
Pręgierz z pałacu Piłata

9. KORONA CIERNIOWA
Sześćdziesiąt dziur w głowie

10. ŚLEDZTWO NADAL TRWA
Włócznia, sandały, płótna

11. GOLGOTA I PUSTY GRÓB
Wzgórze czaszki w świętym mieście

NIEZWYKŁA PODRÓŻ W NIEZWYKŁEJ SPRAWIE.
Krzysztof Zanussi 

NAPRAWDĘ PIĘKNA KSIĄŻKA przygotowana z wielką pasją i wysiłkiem.
Barrie M. Schwortz, STURP

NIEZWYKŁA PODRÓŻ W NIEZWYKŁEJ SPRAWIE. Materialne ślady życia i śmierci Syna Bożego, który był człowiekiem. Wyważone świadectwo historii oraz stan naszej wiedzy i niewiedzy na dzień dzisiejszy.
Krzysztof Zanussi

PIĘKNIE WYDANA FASCYNUJĄCA OPOWIEŚĆ o relikwiach chrześcijaństwa. Autorzy oprowadzają nas po świątyniach, przechowujących przedmioty związane z życiem i śmiercią Chrystusa. Robią to w sposób, którego nie powstydziliby się twórcy powieści sensacyjnych. Opisując historię Całunu Turyńskiego, Krzyża Świętego, Sukni z Trewiru czy Kolumny Biczowania, opowiadają o początkach naszej wiary,przywołując także historię badań prowadzonych przez naukowców. Inspiruje zarówno do odwiedzenia tych miejsc, jak i do pogłębienia wiary!
Krzysztof Ziemiec, TVP 1

MUSIAŁ POZOSTAWIĆ PO SOBIE JAKIEŚ ŚLADY. Słowa znamy na pamięć. A przedmioty? Czy z ukrytego w górach Abruzji najbardziej tajemniczego portretu świata dowiemy się, jaki miał kolor oczu? Czy płótna z zakrzepłą krwią mówią cokolwiek o Jego męce? Co można wyczytać z kawałka drzazgi? Przed dwoma laty w kolejkach przed wystawionym w Turynie Całunem ustawiło się dwa miliony sto trzynaście tysięcy ludzi. Czy to jedynie tęsknota za wiarą „z krwi i kości”? A może Jezus naprawdę pozostawił po sobie materialne ślady? Autorzy książki zjechali świat, by tego dowieść. Efekt ich pracy zapiera dech w piersiach…
Marcin Jakimowicz, „Gość Niedzielny”

DLA KATOLIKÓW PIĘKNIE ILUSTROWANA KSIĄŻKA Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia będzie historycznym świadectwem rzeczywistej obecności Syna Bożego na Ziemi i potwierdzeniem uświęcającej mocy najcenniejszych na świecie relikwii. Dla tych, których Pan Bóg łaską wiary nie obdarzył, lektura ta może być pasjonującą opowieścią o wielkiej mocy wiary i bezcennym źródłem informacji o tym, co umacnia pobożność chrześcijan.
Dominik Marcin Zdort, „Rzeczpospolita”

„ŚWIADKOWIE TAJEMNICY” - PIĘKNE DZIEŁO ROSIKON PRESS, pokazujące ślady męki Boga, zbadane przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Tak jeszcze nikt nie pokazał dowodów męki Zbawiciela. Autorzy przez dwa lata jeździli po świecie i prowadzili śledztwo. Spotkali się z luminarzami nauki i poznali wyniki ich badań. Teraz przekazują to, czego sami doświadczyli, że nauka musi się otworzyć na wymiar tajemnicy i zgodzić z faktem, że żyjemy na Bożym świecie. Ta wielka księga wiary powinna się znaleźć wśród podstawowych lektur na Rok Wiary, który w Kościele ogłosił Ojciec Święty Benedykt XVI.
Lidia Dudkiewicz, „Niedziela”

GÓRNY I ROSIKOŃ ZABIERAJĄ NAS w fascynującą podróż, która przypomina, że w obliczu Boga cała historia jest jedną, tą samą chwilą.
Rafał A. Ziemkiewicz, „Uważam Rze”

 

KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM

 

Aby kupić wersję angielska naciśnij to łączę

Wydanie:

Cena: 79,80zł 63zł

FENIKS.png
Swiadkowie_spis_tresci.jpg

Partnerzy

Patronat medialny

/upload/31/00/00/01/44/Nowe-logoTVP1.jpg
/upload/31/00/00/01/44/blank.jpg
/upload/31/00/00/01/44/blank.jpg
/upload/31/00/00/01/44/gosc_winieta.jpg
/upload/31/00/00/01/44/wiara_logo.jpg
/upload/31/00/00/01/44/LogoNiedziela.jpg
/upload/31/00/00/01/44/milujciesie_01.jpg

Sponsorzy

/upload/31/00/00/01/44/logo-Fundacja-Stefczyka-full.jpg

Inne książki tych autorów

Dział Religia