Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

Artyści mówią
  • Nowość
  • Bestseller

Wywiady z mistrzami fotografii

O czym mówią fotografowie?
O tajemnicach ich duszy i jej kontakcie ze światem zewnętrznym poprzez to niezwykłe medium, jakim jest fotografia.

Świat widziany przez człowieka jest trójwymiarowy - fotografia rejestruje rzeczywistość dwuwymiarowo. Świat pozostaje w ciągłym ruchu - fotografia jest w stanie go zatrzymać.
Od fotografa – jego instynktu, refleksu i interpretacji - zależy wybór tej jednej chwili ze znacznie szerszego kontekstu.

Moje rozmowy z mistrzami obiektywu, to z pewnością nie jest podręcznik. Nie zawiera instrukcji, jak zrobić dobre zdjęcie. To opowieść o przygodzie, pasji, miłości, za którą płaci się czasem wysoką cenę.

 

Stefan Bałuk, Adam Bujak, Zbigniew Dłubak, Stefan Figlarowicz, Tomasz Gudzowaty, Krzysztof Hejke, Ryszard Horowitz, Ryszard Kapuściński, Bogdan Konopka, Wojciech Kryński, Natalia Lach-Lachowicz, Zbigniew Łagocki, Krzysztof Miller, Zofia Nasierowska, Chris Niedenthal, Wojciech Plewiński, Krzysztof Pruszkowski, Tadeusz Rolke, Janusz Rosikoń, Marian Schmidt, Tomasz Sikora, Czarek Sokołowski, Andrzej Świetlik, Tomasz Tomaszewski, Łukasz Trzciński.

 
AUDIOBOOK BĘDZIE DOSTĘPNY NIEBAWEM na audioteka.pl

Wydanie:
foto.-dziekujemy4_web.jpg
zaslepka_foto.jpg Dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie Spis treści Krzysztof Miller Chris Niedenthal Chris Niedenthal Tomasz Sikora Tomasz Tomaszewski Łukasz Trzciński

Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii

Jaka jest wymowa fotografii? Jej pierwotny sens? Jest nim światło. Wyczucie chwili. Kontekst ruchu zatrzymany w kadrze.

 

Moje prywatne rozmowy z mistrzami obiektywu to coś znacznie więcej niż podręcznik. To opowieść o czystym medium, poprzez które świat zewnętrzny kontaktuje się z duchem artysty, a duch artysty z tym, co widzialne, namacalne, zmysłowe.


Teraz w Państwa domowej kolekcji! Seria “Artyści mówią”.

 

 

Dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie

Agencja Forum, Akademia Fotografii, ArtInfo, Artinkubator.pl, Barwoteka, Brief, Czarno-biale.pl, Designteka, Digital Camera Polska, Duże Ka, Empik Foto, Europejska Akademia Fotografii, Finelife.pl, Foto.com.pl, Fotoarts, Fotografiakolekcjonerska.pl, Fotografuj.pl, Fotomargines, Fotoszop.pl, Laboratorium Fotografii, II Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych, Imago Mundi, Księgarniafotograficzna.pl, Kwartalnik Fotografia, nikoniarze.pl, noc-muzeuow.pl, plfoto.pl, pokochajfotografie.pl, Poland-art.com, Prolab, Purpose, Snap me, Swiatobrazu. pl, Szkoły Kreatywnej Fotografii, Take me, Talent.pl, Vis-a-vis

Spis treści

Stefan Bałuk, Adam Bujak, Zbigniew Dłubak, Stefan Figlarowicz, Tomasz Gudzowaty, Krzysztof Hejke, Ryszard Horowitz, Ryszard Kapuściński, Bogdan Konopka, Wojciech Kryński, Natalia Lach-Lachowicz, Zbigniew Łagocki, Krzysztof Miller, Zofia Nasierowska, Chris Niedenthal, Wojciech Plewiński, Krzysztof Pruszkowski, Tadeusz Rolke, Janusz Rosikoń, Marian Schmidt, Tomasz Sikora, Czarek Sokołowski, Andrzej Świetlik, Tomasz Tomaszewski, Łukasz Trzciński

Krzysztof Miller

Fotografia to całe moje życie. A najważniejszy w niej jest człowiek. Poprzez człowieka można pokazać całą historię, która nas otacza, wszystkie problemy. Życie jest tak piękne, że nie trzeba go kreować. Jest również jednak tragiczne i te straszne jego aspekty też należy pokazywać.

Chris Niedenthal

W pewnym momencie zobaczyłem z samochodu żołnierza kierującego ruchem na skrzyżowaniu – obok stał wóz opancerzony – a na kinie wisiał ogromny transparent z tytułem Czas Apokalipsy.

Chris Niedenthal

W pewnym momencie zobaczyłem z samochodu żołnierza kierującego ruchem na skrzyżowaniu – obok stał wóz opancerzony – a na kinie wisiał ogromny transparent z tytułem Czas Apokalipsy.

Tomasz Sikora

Każdy fotograf ma jakby duszę w aparacie, bo fotografia jest w zasadzie zabieraniem ze sobą na zawsze pewnych obrazków. Czy nazwiemy to kolekcjonerstwem, czy kradzieżą? Bo chodzi tu jak gdyby o dwie różne sprawy. Oczywiście, jeśli fotografuje się kogoś bez jego wiedzy, bez jego aprobaty, jest to kradzież. Jeśli natomiast rejestruje się pewne sytuacje, na których utrwalenie nam pozwolono albo które sami zaaranżowaliśmy, jest to kolekcjonerstwo.

Tomasz Tomaszewski

Jestem pogodzony ze sobą. Zajmuję się rzeczami, które uważam za wartościowe, które rozwijają mnie i uczą tego, kim jestem. Ale również uczą radości płynącej z faktu, że mogę żyć na tym świecie, gdyż według pięknego zdania z Dezyderaty: „Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach, jest to piękny świat”. Jeżdżę więc sobie i patrzę, jak my bezsensownie niszczymy ten wspaniały świat, na którym żyjemy, a to, co z nim wyprawiamy, po prostu przejmuje mnie bólem aż do trzewi. A zarazem widzę wspaniałe miejsca i ludzi, i te drobne gesty, które nawzajem sobie okazują. I to mnie nieprawdopodobnie porusza.

Łukasz Trzciński

Zanim podniosę aparat, zawsze staram się o jak największą akceptację ze strony moich bohaterów. Poza tym klucz jest prosty – szacunek do ludzi. Jestem zainteresowany ich problemem, staram się wytłumaczyć, że fotografią, swoją obecnością i dalszym przekazywaniem tych obrazów chcę spróbować zmienić coś w ich rzeczywistości.

Partnerzy

Patronat medialny

/upload/31/00/00/01/17/Program_2_PR_web.jpg
/upload/31/00/00/01/17/Polskie_Radio_cmyk_web.jpg
/upload/31/00/00/01/17/blank.jpg
/upload/31/00/00/01/17/Rz-Logo-2007bezcien_male_web.jpg
/upload/31/00/00/01/17/Wprost_2_2010_web.jpg
/upload/31/00/00/01/17/art_and_business_2_web.jpg
/upload/31/00/00/01/17/wp_2_pl_logo_web.jpg
/upload/31/00/00/01/17/logo-OW-ZPAF-copy_web.jpg
/upload/31/00/00/01/17/fotopolis_blue.gif

Patronat technologiczny

/upload/31/00/00/01/17/adobe_2_logo_web.jpg

Współpraca

/upload/31/00/00/01/17/CHG_tagline_web.jpg

Inne książki tego autora