Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

Polskie wydanie katechez Benedykta XVI o apostołach

Książkowe wydanie katechez Benedykta XVI w języku polskim pt: "Świadkowie Chrystusa. Apostołowie i uczniowie" zaprezentowano w Warszawie. Książka ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa "Rosikon Press"- podała KAI.

Starannie wydany zbiór 31 papieskich katechez, wygłoszonych podczas audiencji generalnych od 15 marca 2006 do 14 lutego 2007 r., jest już dostępny w księgarniach na terenie całego kraju.
 

 

Świadectwo dwunastu apostołów oraz wspaniały przykład innych świadków rodzącego się chrześcijaństwa wymienionych w pismach Nowego Testamentu - oto treść nauczania, które Papież zawarł w swoich pierwszych katechezach adresowanych do współczesnych chrześcijan. Jak podkreśla we wprowadzeniu ks. prof. Waldemar Chrostowski w zawartym w nich nauczaniu można wyraźnie rozpoznać trzy zasadnicze nurty. W pierwszym z nich "tematem wiodącym jest głęboka refleksja nad tym, czym jest Kościół oraz na czym polega jego posłannictwo w świecie. Przywołując słowa Jana Pawła II, jego następca uczy, jak kontemplować światło oblicza Chrystusa, które odbija się w obliczu Kościoła" - podkreśla ks. Chrostowski.

Druga część to przedstawienie najbliższych uczniów i pierwszych świadków Jezusa. - Apostołowie są tymi, którzy swoim słowem i własnym świadectwem przekazują nam prawdę Chrystusową. Benedykt XVI przygląda się każdemu z dwunastu apostołów, by zrozumieć na ich przykładzie, na czym polega życie Kościoła, czym jest naśladowanie Jezusa - dodaje ks. Chrostowski.

Ostatnie dziewięć katechez Benedykt XVI poświęcił innym ważnym postaciom pierwotnego Kościoła, ukazując m.in. postać św. Pawła z Tarsu, Tymoteusza, Tytusa, Barnaby i Sylasa. Całość papieskich rozważań poświęconych apostołom i świadkom Chrystusa zamyka katecheza, której tematem są kobiety w służbie Ewangelii.

Wydawca, aby ułatwić czytelnikowi odbiór nauki Papieża, na końcu każdej z katechez umieścił fragmenty Pisma Świętego do których Papież się odwołuje. Dodane są również reprodukcje obrazów nawiązujące do treści danej katechezy. - Książka jest powrotem do źródeł - podkreśla Janusz Rosikoń. Napisana jest prostym językiem, tak że każdy tę książkę ją przeczytać - dodaje.
 

 

Polskie wydanie katechez Benedykta XVI o apostołach
KAI