Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

Cuda południowego wschodu Polski

Polska jest najciekawsza, bo jest nasza i ma naprawdę ciekawe pomniki przyrody i architektury. Mieszka tu wielu ludzi z pasją, których staram się wyławiać - Elżbieta Dzikowska zachęca do poznawania ziemi ojczystej.

 

Z pasją i uśmiechem po Polsce
W czwartym tomie cyklu "Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!", który 16 czerwca trafia do księgarń, Elżbieta Dzikowska oprowadza po południowym wschodzie naszego kraju. Jedziemy pod Tatry, na Podhale, poznajemy z autorką drewniane kościoły i cerkiewki, które - jak powiedziała autorka w rozmowie z „Rz Online”, przewyższają urodą i oryginalnością zabytki Europy Zachodniej.
Południowy wschód to też niepowtarzalny urok Bieszczadów nie tylko złoto-czerwoną jesienią, ale nawet zimą, bo tu zawsze śnieg i słońce. To także wspaniałe miasta: Sanok, Przemyśl, Tarnów, Sandomierz, Zamość. Imponujące pałace i zamki, wśród których największa i najbardziej imponująca w Polsce jest ruina w Ujeździe, zwana także Krzyżtoporem.
Niezwykłe są też według autorki miejsca w Górach Świętokrzyskich, wśród nich Jaskinia Raj - zwyciężczyni ubiegłorocznego plebiscytu „Rz” na cud natury - i neolityczna kopalnia krzemienia w Krzemionkach.

 

Cuda południowego wschodu Polski
RzeczpospolitaRzeczpospolita