Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

Podróż po Polsce z Elżbietą Dzikowską

Kto snuje się jako Biała Dama na zamku Książ? Gdzie na Śląsku jest prawdziwa świątynia wikingów? Co ciekawego można zobaczyć w Sosnowcu?
Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w pierwszy tomie cyklu "Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!" Elżbiety Dzikowskiej, który trafia dziś do księgarń.
Dzięki turystyce wzbogacamy się - to prawie tak, jakbyśmy uczęszczali na uniwersytet - mówi autorka, ciekawymi opowieściami zachęcająca do zwiedzania Polski.
Cykl składa się z czterech tomów, każdy poświęcony innej części Polski. Pierwsze wydanie miało miejsce w 2006 r., obecne, uaktualnione wydanie zostało wzbogacone o dodatkowe rozdziały z podróży autorki z ostatnich dwóch lat i informacje o festiwalach w każdym z regionów opisanych w książce. Atutami są też wyraźny podział Polski na cztery części oraz większe i przejrzystsze mapy.
Podczas swoich podróży, podobnie jak w przypadku cyklu Pieprz i Wanilia, Elżbieta Dzikowska pokazuje ciekawe regiony i miejsca - przyrodę, zabytki, tradycje, ludzi z pasją - zachęcając do poznawania Polski.
Książka zainteresuje każdego, kto podróżuje po kraju, kto chce dowiedzieć się, co ogląda, odkryć niedalekie a interesujące miejsca, poznać ich historię i poczytać anegdoty o ludziach ją tworzących.
Pierwszy tom dotyczy Polski południowo zachodniej. "W Polsce południowo-zachodniej jest wiele niezwykle ciekawych miejsce, choćby na Dolnym Śląsku, gdzie mamy więcej zamków i pałaców niż nad Loarą. Podróżując tam możemy też spotkać fantastycznych ludzi z pasją, prawdziwych zapaleńców, poznać nasze tradycje, obyczaje. Zacznijmy je odkrywać!" - pisze Dzikowska.

 

Podróż po Polsce z Elżbietą Dzikowską
Gazeta WyborczaGazeta Wyborcza