Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

Wielkie bitwy Polaków

Nie sposób zrozumieć dziejów jakiegoś narodu, nie znając historii jego bitew. Ta książka to fascynująca podróż po polach walk naszych rodaków; polach rozsianych po całej Europie. W każdym opisie Czytelnik znajdzie odpowiedzi na najbardziej frapujące pytania: co było powodem bitwy, kto brał w niej udział, kto wygrał, jakie były straty obu stron konfliktu?

Dokładne plany rozmieszczenia i ruchów wojsk ułatwiają zrozumienie przebiegu całego zdarzenia, a opisy najznakomitszych walczących postaci przybliżają daną epokę. W książce przedstawiono zarówno bitwy bardzo znane, jak bitwa pod Grunwaldem, obrona Jasnej Góry czy bitwa pod Wiedniem, jak i takie, o których wiedza nie jest zbyt rozpowszechniona.

Podróż przez historię bitew rozpoczynają: Wogastisburg w 633 [lub 631] roku, pierwsza bitwa ludów słowiańskich i Cedynia, pod którą w 972 roku Mieszko stoczył zwycięską walkę z niepokonanym dotąd wojskiem saskim.
Na zakończenie opisano bitwę o Berlin, która była jednym z ostatnich akordów II wojny światowej.

Książka jest przeznaczona dla wszystkich interesujących się historią, może też być cenną pomocą dla uczniów. Najlepszą wizytówką książki jest krótka
jej charakterystyka: 40 batalii, 384 strony, 660 ilustracji i zdjęć, 48 map
i diagramów.

Wydanie:

Inne książki tych autorów